Objawienia różańcowe


Takich zakątków jest wiele. Związane z objawieniami Maryi i niezwykłymi wydarzeniami, jakie miały miejsce podczas ukazywania się Jasnej Pani, jak i w następnych latach po tych objawieniach, żadną miarą nie pozwalają zapomnieć o sile modlitwy różańcowej. W większości z blisko 210 objawień, Matka Boża pojawia się z różańcem w dłoniach i gorąco zachęca do jego odmawiania. Dla nas to znak prawdziwej wiary, jak i postawy moralnej, która jest drogą zbawienia. Oto niektóre z tych objawień:

•    Fatima (Portugalia) – 13 V – 13 X 1917 – Maryja 6-krotnie ukazuje się trzem pastuszkom: Łucji, Franciszkowi i Hiacyncie. „Ofiarujcie się Bogu, wyraźcie zgodę na wszystkie cierpienia, jakimi zechce was doświadczyć jako zadośćuczynienie za grzechy, którymi jest znieważany, i jako przebłaganie za nawrócenie grzeszników. Odmawiajcie codziennie różaniec za pokój dla świata i koniec wojny” – wzywa Maryja.

•    Lourdes (Francja) – 11 II – 16 VII 1858 – Matka Boża z przewieszonym przez ramię różańcem 18 razy objawia się 13- letniej Bernadetcie. „Ja jestem Niepokalane Poczęcie”- tak Maryja przedstawia się ubogiej pasterce 25 marca 1958 roku, apelując jednocześnie o modlitwę za grzeszników.


•    Gietrzwałd (Polska) - 27 VI – 16 IX 1877 – Maryja ukazuje się dwóm dziewczynkom: Justynie i Barbarze. Udokumentowano tu blisko 160 objawień Matki Bożej. Wielokrotnie wyrażała Ona życzenie modlitwy „na paciorkach”. Podczas ostatniego z objawień – 16 września 1877 roku – raz jeszcze powtórzyła słowa: „Odmawiajcie gorliwie różaniec”.


•    Beauring (Belgia) – 29 XI 1932 – 3 I 1933 – Matka Boża kilkadziesiąt razy objawiała się pięciorgu dzieciom: Gilbercie, Fernandzie, Albertowi, Andrei, Gilbercie. Zachęca tym samym do nieustającej modlitwy i do zawierzenia Jej.


•    Banneux (Belgia) – 15 I – 2 III 1933 – Matka Zbawiciela, Matka Boga z diamentowo lśniącym różańcem przewieszonym przez ramię ukazała się z 8 razy 12- letniej Marietcie, przekazując dziewczynce, że jest Matką Ubogich. Przychodzi, aby ludziom ulżyć w cierpieniu i daje cudowne źródło dla wszystkich narodów.

Transmisja Mszy Świętej

Zegar

Dzisiaj jest

czwartek,
28 maja 2020

(149. dzień roku)

Święta

Czwartek, VII Tydzień Wielkanocny
Rok A, II
Dzień Powszedni

SondaLicznik

Liczba wyświetleń:
1828414